תוספות
cover image

אינפי 1מ'
יד ביד

היכרות

מטרת האתר

מרצה בטכניון אמר פעם בהרצאתו הראשונה לסמסטר: “הציונים כבר ידועים.” אם תסתכלו על היסטוגרמות הציונים בעבר תבינו שהוא לא ממש שיקר. קשה לראות הבדל גדול במדדים הסטטיסטים – אותו פעמון גאוס ישן וטוב. השאלה המעניינת היא: איפה אתם נמצאים על הפעמון?

היסטוגרמת הציונים במבחן שלכם (כנראה). איפה תהיו?
היסטוגרמת הציונים במבחן שלכם (כנראה). איפה תהיו?

מטרת האתר היא לקחת אותך גבוה מעל הממוצע. את הממוצע של הקורס האתר לא ישנה, אבל את הציון שלך? זאת המטרה.

מי אני ומה אני רוצה

אני אמיר, מהנדס חשמל בוגר הטכניון וגם אני עשיתי את הקורס “חשבון אינפיניטסימלי 1מ’” בסמסטר הראשון שלי. מהסמסטר השני שלי נתתי שיעורי עזר במקצוע לקבוצות סטודנטים (מכונים גם פק”לים) מטעם אגודת הסטודנטים בטכניון. מכאן נובע שאינני שייך לסגל הקורס, לכן אבקש לא להשתמש באתר זה כאמת מוחלטת, ובוודאי לא כעילה לעירעורים על המבחנים שלכם. התוכן כולו באתר מבוסס על אותם שיעורי עזר.

גם אני עשיתי את הקורס, וגם אני קיבלתי ציון כמידת הנעליים שלי בבוחן האמצע. אך דווקא הכישלון הזוהר הזה הוא אחד מהאירועים שהביאו אותי ליצור את האתר. באותו השבוע שקיבלנו את הציונים לבוחן האמצע, הבנתי שעלי לשנות את הדרך שבה למדתי עד כה. בין הסטודנטים בקורס הייתה רצה האמרה:”אינפי זה לא קורס שמצליחים, אינפי זה קורס שעוברים”. וזה הטריף אותי! כי אני בנאדם ריאלי (כאילו דא אחרת מה יש לי לחפש בטכניון?) ואני לא מבין איך יכול להיות שסטודנט אחד מקבל 60, ואחר מקבל 90. אחד מהם מסתיר משהו (יתכן שאפילו שניהם). אז שיניתי את היחס והזמן שאני מקדיש לשיעורי הבית, להרצאות ולתרגולים, וכן – קיבלתי את הציון הנחשק. על מה בדיוק שיניתי בשיטת הלמידה שלי, אספר לך כמובן באתר.

מי אתם ומה אתם רוצים (במילים אחרות למי האתר מומלץ)

אתר זה מוקדש לסטודנט ולסטודנטית בסמסטר הראשון ללימודיהם אשר נתקלו בקורס המפחיד המדובר. כמו כן הוא גם יכול לשרת סטודנטים וסטודנטיות שלא בסמסטר הראשון ללימודיהם אשר שיחק להם המזל וזכו לחזור על הקורס. רגע אבל על איזה קורס מדובר? חשבון אינפיניטסימלי 1מ’ 104031 של הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל. זה הקורס שעשיתי, זה הקורס שאני לימדתי.

“אבל רק רגע אדון אמיר, ומה אם אני לומד אינפי 1 בלי מ‘/חדו”א 1/אלגברה לינארית/אני מאוניברסיטה אחרת/כוכב אחר?”

שאלה מעולה, ואין לי תשובה מדוייקת. הנה מה שאני כן יכול לספר לכם: אינפי 1מ‘ עוסק בסדרות וגבולותיהן, פונקציות במשתנה יחיד וגבולותיהן, נגזרות הפונקציות האלו, וטיפ-טיפה כיסויים. טורים? לא. אינטגרלים? לא. בחייאת חברים צריך להשאיר משהו לאינפי 2מ’! בנוסף זהו גם לא קורס חדו”א 1 קלאסי. עיקר הקורס מתמקד בלמידה עמוקה של התכונות, המשפטים והוכחתם. אני בטוח שישנם עוד קורסים אי שם בגלקסיה שסטודנטים שלומדים אותם יכולים להפיק תועלת רבה מהאתר הזה, ואני ממליץ לאותם סטודנטים להשוות את הסילבוס של הקורס שלהם עם הסילבוס של הקורס הזה או להתייעץ עם מישהו שלקח אותו.

המשיכו לחלק הבא


החכמתם? נהנתם? מוזמנים להזמין לי כוס קפה :)